Kalendarium archiwalne

Techniki endoskopowe w diagnostyce i leczeniu chorób układu oddechowego i pokarmowego

Date: 11 grudnia 2019

Location: Hotel Radisson Blu, Plac Rodła 10, Szczecin

Kalendarium

Serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum “Techniki endoskopowe w diagnostyce i leczeniu chorób układu oddechowego i pokarmowego”, które odbędzie się w Szczecinie 11 grudnia 2019 roku. Udział w sympozjum jest bezpłatny. Organizatorem spotkania jest Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: Sympozjum@toptur.pl.

ECMO WYZWANIA 2019 – VA/ECPR

Start date: 18 października 2019

End date: 19 października 2019

Location: Poznań, Centrum Kongresowo-Dydaktyczne

Kalendarium

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję “ECMO WYZWANIA 2019 – VA/ECPR” do Poznania. Spotkanie odbędzie się 18 października 2019 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym i będzie poprzedzało Warsztaty, obejmujące techniki symulacyjne prowadzenia terapii pozaustrojowych. Mając w pamięci ogromne zainteresowanie wydarzeniami jakimi były spotkania “ECMO dla Wielkopolski” w 2016 oraz “ECMO Wyzwania 2017” Komitet Organizacyjny ponownie wychodzi naprzeciw potrzebie zorganizowania ogólnopolskiego spotkania pozwalającego na konsolidację środowiska medycznego zajmującego się terapiami stosowanymi w stanach skrajnej niewydolności krążeniowej i oddechowej.

KARDIO-TORAKONEPTUNALIA 2019

Start date: 19 września 2019

End date: 21 września 2019

Location: Jastarnia

Kalendarium

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklicznie organizowanej konferencji naukowo-szkoleniowej “Kardio-Torakoneptunalia”, poświęconej tradycyjnie problematyce powikłań w kardio-torakochirurgii oraz zintegrowanemu leczeniu interdyscyplinarnemu.
W tym roku o najtrudniejszych tematach w kardio- i torakochirurgii będziemy dyskutować wraz z wybitnymi ekspertami w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.
Interaktywny charakter sesji zapewnia merytoryczną wymianę poglądów praktyków o często różnym punkcie widzenia.
Prezentując “tricks&tips” podpowiadamy jak uniknąć “pitfalls” lecząc naszych pacjentów.
Wszystko razem z pielęgniarkami, rehabilitantami, perfuzjonistami i studentami, z którymi na co dzień staramy się podnosić standardy opieki medycznej.
Od 2004 r wrześniowe słońce rozgrzewa atmosferę tego wyjątkowego spotkania a wiatr od morza w Jastarni zawsze niesie pozytywną energię.

VI Krakow Educational Workshop on Congenital Heart Disease

Start date: 31 maja 2019

End date: 1 czerwca 2019

Location: Krakow, Collegium Novum Jagiellonian University

Kalendarium

II Warsztaty Uniportal VATS-lobectomy wraz z Rozszerzonym Posiedzeniem Klubu Torakochirurgów Polskich

Start date: 16 maja 2019

End date: 17 maja 2019

Location: Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Kalendarium

II Warsztaty Uniportal VATS-lobectomy


IX KONGRES POLSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIO-TORAKOCHIRURGÓW

Start date: 21 czerwca 2018

End date: 23 czerwca 2018

Location: Szczecin

Kalendarium

IX Kongresie Kardio-Torakochirurgów zapowiedzieli swój udział uznani eksperci, którzy podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami zawodowymi. Organizatorzy zaplanowali kilka sesji naukowych prezentujących aktualny dorobek środowiska. Wzorem poprzednich Kongresów odbędą się także sesje edukacyjne, na których przedstawione zostaną standardy postępowania w diagnostyce i leczeniu chorób serca i płuc. Uczestnicy mogą liczyć na ciekawe sesje edukacyjne i inspirujące panele dyskusyjne. Celem spotkania jest stworzenie swobodnej wymiany myśli i doświadczeń między uczestnikami na aktualne tematy oraz problemy, z którymi spotykamy się w codziennej praktyce.
Kierownikiem naukowym Kongresu jest prof. dr hab. Tomasz Grodzki.
Zapraszamy 21-23 czerwca 2018 r. do Szczecina!
UWAGA: Do 31 marca niższe opłaty!

STS 54th Annual Meeting and STS/AATS Tech-Con 2018

Start date: 27 stycznia 2018

End date: 31 stycznia 2018

Location: Broward County Convention Center Fort Lauderdale, Florida

Kalendarium

Kursy wprowadzające z kardiochirurgii i torakochirurgii

Start date: 22 listopada 2017

End date: 24 listopada 2017

Location: Karpacz

Kalendarium

Informujemy, że najbliższe obowiązkowe kursy wprowadzające z  kardiochirurgii i torakochirurgii dla specjalizujących się odbędą się w dniach 22-24 listopada 2017 w Karpaczu w hotelu Gołębiewski.

Zajęcia zaczynają się 22.11.2017 o godz. 14.00 od części torakochirurgicznej. Do uczestnictwa zachęcamy również PT uczestników specjalizujących się w kardiochirurgii, zaś specjalizujących się w torakochirurgii do uczestnictwa w części kardiochirurgicznej, która odbędzie się 23 i 24 listopada. Polskie Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów opłaca uczestnikom pobyt w dniach 22-24.11.2017.

Więcej  szczegółów na stronie Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Intencją Zarządu PTKT jest, aby kursy te oprócz walorów stricte  dydaktycznych i naukowych miały także wymiar integracyjny dla środowisk  młodych kardio- i torakochirurgów, dlatego zachęcamy do takiego  planowania podróży do Karpacza, aby móc spędzić tam trzy dni,  pogłębiając wiedzę nie tylko w swojej, ale i siostrzanej specjalności.
Dalsze szczegóły wkrótce.

We have the honor to invite you for the XV Annual Postgraduate Course on Reconstructive Surgery of Aortic Valve, Aortic Root and Mitral and Tricuspid Valves. Stentless aortic root bioprostheses and aortic valve repair became a new standard in aortic surgery. New techniques and new opportunities that can be offered to the patients require high skills of the surgeon and high level of multidisciplinary expertise. Mitral valve repair, for example, became a gold standard regardless of its etiology.

Our workshop gives a chance to actively participate in operation of both aortic valve replacement with stentless root bioprostheses and aortic valve and root repair as well as getting in touch with current state of the art of aortic arch reconstructive surgery.

You will have an opportunity to meet our guests, widely recognized experts in aortic and mitral surgery and to deal all by yourselves during wetlab.

We sincerely hope that these two days will allow us to spread new ideas which will enrich your cardiac surgery armamentarium.

Course Director: Professor Marek J. Jasinski FETCS, MD PhD

ECMO WYZWANIA 2017

Start date: 14 października 2017

End date: 15 października 2017

Location: Poznań

Kalendarium

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję “ECMO WYZWANIA 2017” do Poznania. Spotkanie odbędzie się 14 października w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym i będzie zakończone Warsztatami w dniu 15 października, obejmującymi techniki symulacyjne prowadzenia terapii pozaustrojowych. Mając w pamięci ogromne zainteresowanie wydarzeniem jakim była prezentacja programu “ECMO dla Wielkopolski’ w 2016 Komitet Organizacyjny wychodzi naprzeciw potrzebie zorganizowania ogólnopolskiego spotkania pozwalającego na konsolidację środowiska medycznego zajmującego się terapiami stosowanymi w stanach skrajnej niewydolności krążeniowej i oddechowej.

ZAPROSZENIE I PROGRAM ECMO 2017