Aktualności

26 marca 2024

Dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego – Państwowego Instytutu Badawczego ogłasza konkurs na stanowisko kierownika Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii.

Szczegóły:

Narodowy Instytut Kardiologii – Państwowy Instytut Badawczy – Konkurs na stanowisko kierownika Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii

Posted in Aktualności
26 marca 2024

W Prałatówce Bazyliki Mariackiej w Krakowie odbyło się w dniu 25 marca 2024 roku zebranie Zarządu PTKT. Zebranie z akcentem wielkanocnym i okazja do złożenia świątecznych życzeń.

Posted in Aktualności
17 marca 2024

Szef MSWiA Marcin Kierwiński wyznaczył do pełnienia obowiązków szefa Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie prof. dr hab. n. med. Piotra Suwalskiego.

Zarząd PTKT składa Panu Profesorowi z tej okazji serdeczne gratulacje.

Prof. Piotr Suwalski dyrektorem PIM MSWiA

Posted in Aktualności
17 marca 2024

Pan dr hab. n. med. Jarosław Stanisław Pieróg, postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 lutego 2024 r. otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Zarząd PTKT składa Panu Profesorowi z tej okazji serdeczne gratulacje.

Posted in Aktualności
9 stycznia 2024

Miejsce obrad Zarządu PTKT w dniu 08.12.2023 to Sala Olimpijska Hotelu Francuskiego w Krakowie, w którym w dniu 12.10.1919 roku zawiązał się Polski Komitet Olimpijski.
Prezes PTKT wręczył Dyrektorowi Hotelu Francuskiego, panu Pawłowi Marcowi, dyplom dla olimpijczyka, Tadeusza Lakomskiego w dziedzinie malarstwo (pamiątkę rodzinną) uzyskany na XV Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach 1952. Na rewersie dyplomu złożyli podpisy wszyscy członkowie Zarządu PTKT.

Sekretarz Generalny PTKT dr hab. Mariusz Chabowski, prof. PWr

Program spotkania Zarządu PTKT 8.12.2023

Posted in Aktualności
22 listopada 2023
Posted in Aktualności
21 listopada 2023

Galeria zdjęć z XI Kongresu PTKT – wykłady

Galeria zdjęć z XI Kongresu PTKT – warsztaty

Galeria zdjęć z XI Kongresu PTKT – kuluary

Posted in Aktualności
2 listopada 2023

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na uroczystość przekazania decyzji Walnego Zgromadzenia członków PTKT o nadaniu tytułu Honorowego Prezesa Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów

Prof. dr hab. med. Stanisławowi Jabłonce, która odbędzie się 8 listopada 2023 o godz. 12.00 w Sali Senatu UM w Lublinie ul. Racławickie 1.

Osoby, które chcą uczestniczyć w uroczystości proszone są o potwierdzenie udziału w wiadomości e-mail na adres PROREKTOR.KLINIKA@UMLUB.PL do dnia 3.11.2023.

Posted in Aktualności
12 września 2023

Posted in Aktualności
24 marca 2023

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować że doroczny Bal Lekarzy Polskich w Wielkiej Brytanii odbędzie się 20 maja 2023 w Roehampton Club w Londynie. Tradycja balu sięga korzeni Polish Medical Association (PMA) założonego w 1944 roku. Jak co roku około 100 polskich lekarzy i zaproszonych gości otworzy swe serca i kieszenie, aby wesprzeć wybrany cel charytatywny. Źródłem finansowania są zarówno sponsorzy jak i aukcje charytatywne prowadzone podczas gali.

W tym roku zarząd PMA postanowił wesprzeć rehabilitację i heroiczną walkę o powrót do sprawności fizycznej dr Pawła Rudzińskiego. Paweł jest naszym kolegą lekarzem, kardiochirurgiem, który u szczytu swojej kariery uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Przed wypadkiem Paweł przeprowadzał innowacyjne zabiegi w dziedzinie kardiochirurgii i transplantacji jednocześnie pamiętając o tym jak istotny jest codzienny, ludzki kontakt z pacjentem.

Dzisiaj to Paweł potrzebuje empatii i naszego wsparcia. Epidemia Covid spowolniła postęp rehabilitacji Pawła, ale jego wola życia nie zwalnia.

Poniżej znajdują się linki do reportażu o Pawle, oficjalnej strony organizatora balu oraz linku do biletów na bal, Związku Lekarzy Polskich w Wielkiej Brytanii.

https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/profilaktyka-zdrowia/to-cud-ze-zyje-dr-pawel-rudzinski-da292246

https://polishmedicalassociation.net/

https://buytickets.at/polishmedicalassociation/872563

Serdecznie dziękujemy za donacje, każda z nich będzie miała wymierny wpływ na postępy w rehabilitacji Pawła.

Z podziękowaniami i wyrazami szacunku,

Dr Dorota Urbaniak

Prezes

Związek Lekarzy Polskich w Wielkiej Brytanii

Posted in Aktualności