Kalendarium

Techniki pozaustrojowego wspomagania funkcji życiowych z wykorzystaniem ECMO

Start date: 1 września 2019

End date: 31 grudnia 2021

Location: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Kalendarium

W latach 2019-2021 zaplanowano w Poznaniu 22 edycje weekendowych kursów dla 264 lekarzy z całej Polski. 70% godzin treningowych odbędzie się z wykorzystaniem narzędzi symulacji medycznej.

  • Udział w weekendowym spotkaniu (piątek – niedziela) jest bezpłatny.
  • Organizator pokrywa także koszty hotelowe i wyżywienia.
  • Pierwszy zjazd październik 2019 – rekrutacja od września.
  • Jedyny warunek przystąpienia do rekrutacji to Prawo Wykonywania Zawodu.

KARDIO-TORAKONEPTUNALIA 2019

Start date: 19 września 2019

End date: 21 września 2019

Location: Jastarnia

Kalendarium

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklicznie organizowanej konferencji naukowo-szkoleniowej “Kardio-Torakoneptunalia”, poświęconej tradycyjnie problematyce powikłań w kardio-torakochirurgii oraz zintegrowanemu leczeniu interdyscyplinarnemu.
W tym roku o najtrudniejszych tematach w kardio- i torakochirurgii będziemy dyskutować wraz z wybitnymi ekspertami w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.
Interaktywny charakter sesji zapewnia merytoryczną wymianę poglądów praktyków o często różnym punkcie widzenia.
Prezentując “tricks&tips” podpowiadamy jak uniknąć “pitfalls” lecząc naszych pacjentów.
Wszystko razem z pielęgniarkami, rehabilitantami, perfuzjonistami i studentami, z którymi na co dzień staramy się podnosić standardy opieki medycznej.
Od 2004 r wrześniowe słońce rozgrzewa atmosferę tego wyjątkowego spotkania a wiatr od morza w Jastarni zawsze niesie pozytywną energię.

ECMO WYZWANIA 2019 – VA/ECPR

Start date: 18 października 2019

End date: 19 października 2019

Location: Poznań, Centrum Kongresowo-Dydaktyczne

Kalendarium

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję “ECMO WYZWANIA 2019 – VA/ECPR” do Poznania. Spotkanie odbędzie się 18 października 2019 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym i będzie poprzedzało Warsztaty, obejmujące techniki symulacyjne prowadzenia terapii pozaustrojowych. Mając w pamięci ogromne zainteresowanie wydarzeniami jakimi były spotkania “ECMO dla Wielkopolski” w 2016 oraz “ECMO Wyzwania 2017” Komitet Organizacyjny ponownie wychodzi naprzeciw potrzebie zorganizowania ogólnopolskiego spotkania pozwalającego na konsolidację środowiska medycznego zajmującego się terapiami stosowanymi w stanach skrajnej niewydolności krążeniowej i oddechowej.

X KONGRES POLSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIO-TORAKOCHIRURGÓW 2020

Start date: 1 czerwca 2020

End date: 3 czerwca 2020

Location: Warszawa, Hotel Sungate

Kalendarium

Zarząd PTKT informuje, że X Kongres Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2020 roku w Hotelu Sungate (dawny hotel Gromada) w Warszawie.
Zgłoszenia tematów sesji wraz z nazwiskami prowadzących prosimy zgłaszać do końca listopada 2019 roku na kontakt@ptkt.pl.

20 ISMICS Annual Scientific Meeting

Start date: 4 czerwca 2020

End date: 6 czerwca 2020

Location: Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre, Grzybowska 63, 00-844 Warszawa

Kalendarium

20 ISMICS Annual Scientific Meeting

Niezmiernie miło jest nam zaprosić Państwa na 20. Międzynarodową Konferencję ISMICS, która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2020 roku w Warszawie w Hotelu Hilton przy ulicy Grzybowskiej. Konferencja ISMICS po raz pierwszy odbędzie się w tej części Europy i jest zwieńczeniem naszych długoletnich starań i pozycji na arenie międzynarodowej.  Tematem przewodnim konferencji będą oczywiście nowości w kardiochirurgii małoinwazyjnej, zabiegi małoinwazyjne, przezcewnikowe, postępowanie hybrydowe, w tym procedury transmitowane na żywo. Zaszczycą nas liczne światowe autorytety, co da możliwość wymiany doświadczeń z najlepszymi  w swojej dziedzinie.  Konferencja organizowana jest pod przewodnictwem prof. Piotra Suwalskiego, obecnego Prezydenta ISMICS-u.  
Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych  i prosimy o zgłaszanie abstraktów.