Bal Związku Lekarzy Polskich w Wielkiej Brytanii na rzecz rehabilitacji kardiochirurga dr Pawła Rudzińskiego

24 marca 2023

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować że doroczny Bal Lekarzy Polskich w Wielkiej Brytanii odbędzie się 20 maja 2023 w Roehampton Club w Londynie. Tradycja balu sięga korzeni Polish Medical Association (PMA) założonego w 1944 roku. Jak co roku około 100 polskich lekarzy i zaproszonych gości otworzy swe serca i kieszenie, aby wesprzeć wybrany cel charytatywny. Źródłem finansowania są zarówno sponsorzy jak i aukcje charytatywne prowadzone podczas gali.

W tym roku zarząd PMA postanowił wesprzeć rehabilitację i heroiczną walkę o powrót do sprawności fizycznej dr Pawła Rudzińskiego. Paweł jest naszym kolegą lekarzem, kardiochirurgiem, który u szczytu swojej kariery uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Przed wypadkiem Paweł przeprowadzał innowacyjne zabiegi w dziedzinie kardiochirurgii i transplantacji jednocześnie pamiętając o tym jak istotny jest codzienny, ludzki kontakt z pacjentem.

Dzisiaj to Paweł potrzebuje empatii i naszego wsparcia. Epidemia Covid spowolniła postęp rehabilitacji Pawła, ale jego wola życia nie zwalnia.

Poniżej znajdują się linki do reportażu o Pawle, oficjalnej strony organizatora balu oraz linku do biletów na bal, Związku Lekarzy Polskich w Wielkiej Brytanii.

https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/profilaktyka-zdrowia/to-cud-ze-zyje-dr-pawel-rudzinski-da292246

https://polishmedicalassociation.net/

https://buytickets.at/polishmedicalassociation/872563

Serdecznie dziękujemy za donacje, każda z nich będzie miała wymierny wpływ na postępy w rehabilitacji Pawła.

Z podziękowaniami i wyrazami szacunku,

Dr Dorota Urbaniak

Prezes

Związek Lekarzy Polskich w Wielkiej Brytanii

Posted in Aktualności