Odszedł nasz dobry Kolega kardiochirurg dr n. med. Franciszek Majstrak

15 kwietnia 2021

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 kwietnia 2021 roku, po ciężkiej chorobie, w wieku 61 lat, odszedł nasz dobry Kolega – kardiochirurg dr n. med. Franciszek Majstrak.

Doktor Majstrak rozpoczął karierę lekarską w 1984 roku w Klinice Kardiochirurgii Instytutu Kardiologii w Warszawie pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Wacława Sitkowskiego.  Po 17 latach pracy w Instytucie przeszedł do nowopowstającej Kliniki Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii, Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jako jeden z jej twórców i założycieli, gdzie pracował przez ostatnie 20 lat, początkowo jako starszy asystent a następnie adiunkt.

W 2006 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych pod kierownictwem ówczesnego Kierownika Kliniki prof. dr hab. n. med. Kazimierza Suwalskiego.

Nasz Kolega Franciszek był niezwykle zaangażowanym zawodowo lekarzem, doskonałym kardiochirurgiem, szybko i trafnie podejmującym najtrudniejsze decyzje kliniczne. Najlepiej czuł się na sali operacyjnej. Był człowiekiem, na którego zawsze mogli liczyć pacjenci i współpracownicy. Bezkompromisowy, ostry w słowach, oddany potrzebującemu człowiekowi. Wspaniały nauczyciel akademicki i mentor. W niezwykle barwny i sugestywny sposób potrafił przekazywać tajniki zawodu. Mistrz komentarzy ukazujących istotę rzeczy.

Franciszek był wielkim fanem motoryzacji – najlepszy mechanik samochodowy wśród kardiochirurgów. Lubił zwiedzać różne zakątki Polski, najczęściej z zestawem wędkarskim w bagażniku.

Franku, będzie nam brakowało Twoich cytatów, porównań, zagadek, żartów, opowiadań o ludziach i świecie. Pozostaniesz w naszej pamięci jako wspaniały Kolega, Przyjaciel, Nauczyciel, Mentor, który na trwałe zapisał się w historii warszawskiej kardiochirurgii.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2021 roku o godzinie 12.00 w Kościele pw. św. Stanisława BM Parafii św. Wojciecha, ul. Wolska 76 w Warszawie.

Zespół Kliniki Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM

Posted in Aktualności